Według Majów i ich Świętego Kalendarza Tzolkin, istnieje 20 boskich aspektów (glifów/pieczęci) i 13 tonów (dźwięków) nadających charakter (sposób) w jaki owe pieczęcie się manifestują. Każdy człowiek w zależności od daty urodzenijest przedstawicielem konkretnego aspektu, dziedzicząc jego potencjały i cechy. W związku z tym ma też cel swojego zaistnienia na poziomie wyższym niż tylko materialny. Życie człowieka rozgrywa się zatem na fali i tonie konkretnej Pieczęci, która zabarwia życie wydarzeniami o takiej a nie innej jakości w celu zrealizowania tzw. przeznaczenia, Podążanie w harmonii ze swoimi potencjałami wnosi wewnętrzną harmonię i spełnienie. Istnieje 260 unikalnych kombinacji dźwięków i glifów zwanych KIN. Urodziłeś się w jednym z tych 260 wyjątkowych dni. Dysponujesz więc konkretnym Tonem, Znakiem Dnia i falą nośną, która wspiera twoje życie. To twój galaktyczny podpis wibrujący w konkretnej częstotliwości i transmitujący go do wszystkich.

Pieczęcie, które maluję mają charakter czysto indywidualny, choć oparte są konkretnym ideogramie. Używam tych materiałów, które wg. mnie są najbardziej odpowiednie dla ciebie. Jest to bowiem twój wizerunek na innym poziomie niż to oglądasz codziennie w lustrze. Pokazuję tobie, jak postrzega ciebie wszechświat.

Kalendarz Majów nie opiera się na pozycji planet i gwiazd. Opiera się na tym, w którym miejscu wkroczyłeś w strumień Rzeki Czasu.

IX

Biały Elektryczny Mag

CIB

Żółty Rezonansowy Wojownik

BEN

Czerwony Magnetyczny Wędrowiec

CHUEN

Niebieska Wiodąca Małpa

EB

Żółty Kosmiczny Człowiek

MANIK

Niebieska Elektryczna Ręka

AHAU

AHAU

AHAU

IK

Biały Solarny Wiatr

CIMI

Biały Wiodący Łącznik

CHICCHUAN

Czerwony Magnetyczny Wąż

LAMAT

Żółta Spektralna Gwiazda

KAN

Żółte Rytmiczne Ziarno

MULUC

Czerwony Spektralny Księżyc

MANIK

Niebieska Biegunowa Ręka

IK

Biały Biegunowy Wiatr

CIB

Żółty Wiodący Wojownik